strona główna                                                                                                          ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

Rokrocznie w SOSW przy ul. Stasiaka podtrzymuje się tradycje związane z Andrzejkami. Tym razem obchodzono je 27 listopada.

Zabawy i wróżby andrzejkowe połączono z dyskoteką szkolną. W zabawie zorganizowanej przez wychowawców klas oraz Samorząd Szkolny brali udział  uczniowie szkoły przy ul. Stasiaka. Wspaniałym nastrojom sprzyjały  dekoracja sali, wesoła muzyka, konkursy, wróżby oraz poczęstunek dla uczniów.
Od godziny 12:00 do 15:00 bawiły się dzieci klas młodszych i gimnazjum, a w godzinach popołudniowych od 16:00 do 21:00 uczniowie ZSZ pod opieką swoich nauczycieli. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki.

Główną atrakcją zabawy były wróżby andrzejkowe przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem swoich opiekunów. W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie i chętni nauczyciele. Podczas dyskoteki uczniowie mogli podejść do stolików wróżbitów, przed którymi zgromadziły się tłumy interesantów. Wróżono ze szpilek, odkrywano kubki i miseczki, pod którymi ukryte były małe przedmioty symbolizujące rychły ożenek, miłą niespodziankę czy bogactwo. Przyszłe losy przepowiadano z wylosowanych kolorów, piórek, serc z imionami.

Uczniowie doskonale się bawili, zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru. Z utęsknieniem czekamy już na następny andrzejkowy bal.

A. Prokop