strona główna                                                                                                          


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

,,Czytanie książek jest niczym rozmowa
z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów

Kartezjusz

Dnia 9 grudnia 2014 r. o godzinie 10-tej w budynku szkoły przy ul. Kazimierza Wielkiego odbyło się kolejne już X spotkanie z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Tematem przewodnim spotkania było hasło ,,Czytanie łączy pokolenia”.

Od samego początku kampanii czytania zachęcaliśmy dorosłych, przede wszystkim rodziców i dziadków do codziennego głośnego czytania dzieciom.

W tym dniu naszym wychowankom czytały Mamy: Pani Małgorzata Możdżeń i Pani Katarzyna Łucyków oraz Babcie: Pani Maria Kokoszka i Pani Celina Kozak. Czytały też panie Beata Ząbik i Aneta Bieżychudek oraz uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej Roksana Buriańska, Dominika Woś i Klaudia Czachurska.

Kultowe bajki ,,Czerwony kapturek” i ,,Dziewczynka z zapałkami” słuchane były zapartym tchem nawet przez nasze przedszkolanki. Przerywnikami były konkursy tematyczne, w których wychowankowie chętnie brali udział i wykazali się znajomością bajek, baśni i legend. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami.

Warto nadmienić, iż nasza szkoła włączyła się do akcji ,,Mądra szkoła czyta dzieciom”.

Ideą tego spotkania było promowanie tradycji rodzinnego czytania poprzez które wspieramy rozwój naszych dzieci, uczymy nawyków i poprawnego, bogatego języka, a także doświadczamy radości wspólnego przebywania i obcowania z książką.

,,Czytanie bez wątpienia łączy pokolenia

 Aneta Żelichowska

Imprezę przygotowały:
Aneta Bieżychudek
Izabela Dąbrowska-Pląder
Dorota Frąckowiak
Ewa Jastrzębska
Jolanta Krzysiek
Agnieszka Szot
Beata Ząbik
Aneta Żelichowska