strona główna                                                                                                          DZIEŃ DOBREGO WYCHOWANIA

 

W dniu 5 maja 2015 roku w budynku szkoły przy ul. Kazimierza Wielkiego, odbył się kolejny VIII „Dzień dobrego wychowania”. Jak co roku przygotowałyśmy dla naszych uczniów ciekawe i zabawne historyjki , pomagające zrozumieć i przyswoić zasady dobrego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

„Żyj zdrowo” – takie hasło przyświecało nam podczas tegorocznego spotkania. Na scenie pojawiły się postacie z teatrzyku, które zachęcały do pamiętania o higienie osobistej. Odbyły się konkursy: „Na najlepszą fryzurę" i „Na rozpoznawanie różnych smaków”. Duże emocje wzbudziła zabawa w segregowanie śmieci.

Te wspólne działania w sposób łatwy i przyjemny pozwoliły zrozumieć dzieciom jak ważne jest stosowanie zasad  zdrowego stylu życia. Uczniowie dowiedzieli się, że zdrowie człowieka zależy od wielu czynników. Zapamiętali, że:
- dbanie o higienę osobistą,
- dbanie o środowisko naturalne,
- zdrowe i racjonalne odżywianie,
- aktywny tryb życia i racjonalny odpoczynek, sprzyjają i pomagają człowiekowi żyć w zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej.

Na zakończenie imprezy każda klasa otrzymała drobny, soczysty upominek przypominający o tym, że należy cały czas dbać o zdrowie.

Zapraszamy za rok, na kolejny „Dzień dobrego wychowania” - zespół „dobrze wychowanych organizatorek”: Dorota Frąckowiak, Aneta Żelichowska, Aneta Bieżychudek, Beata Czachurska – Hełpa.