strona główna                                                                                                          


PISANKI, KRASZANKI…

 

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne klasa II PDP wzięła udział w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku konkursie pod hasłem: „PISANKA LUDOWA I PLASTYKA OBRZĘDOWA”.

Celem konkursu było podtrzymanie, kultywowanie i ochrona ludowej tradycji zdobienia pisanek oraz wytwarzania przedmiotów tradycyjnej i współczesnej plastyki wielkanocnej. Impreza cieszyła się bardzo dużą  popularnością, a więc i pomysłów na pisankę nie brakowało. Każda z nich inna i każda piękna, wykonane różnymi technikami: decoupage, origami, quilling, z wstążeczek, bibuły, koralików, cekinów…

Uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali pisanki wykonane techniką wydzieranki. Praca nad ich tworzeniem była bardzo misterna, ale efekt końcowy rekompensował cały trud. Uznanie jury konkursu zdobyła kompozycja trzech pisanek, które wykonała uczennica Natalia Zdebska, nagrodzona dyplomem oraz zestawem pasteli olejnych. Gratulujemy laureatce oraz pozostałym uczestnikom z naszej szkoły, doceniając ich talent i pracowitość!

Joanna Jędryczka