strona główna                                                                                                          

 

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM – 5 grudnia

 

Spotkanie dzieci z Mikołajem zawsze wywołuje wiele pięknych i niezapomnianych emocji. I tym razem nie było inaczej. Choć niezupełnie – bo przecież za oknem brak białosrebrzystego puchu, po którym mkną mikołajowe sanie!

Jednak, nasze pracowite śnieżne duszki wspólnie ze swoimi wychowawczyniami Panią Elą Wolszą i Agnieszką Skoczek przewidziały na długo wcześniej grudniowy kaprys aury i wraz z Panią Zimą udekorowały salę mnóstwem śniegowych płatków – tak, by nasz miły Gość czuł się niemal jak w rodzimej Laponii.  

Kiedy już zima na dobre zagościła w naszej szkole, pojawił się w pięknych, zdobnych szatach kochany przez wszystkich Mikołaj. Witaliśmy go z radością, zadowoleniem wzruszeniem a nawet zawstydzeniem. Jak co roku, Mikołaj pamiętał o słodkich upominkach dla wszystkich dzieci, i tych najmłodszych – przedszkolakach i tych, którzy niebawem opuszczą szkolne mury. Dla każdego dziecka znalazł też chwilę na rozmowę, nie szczędząc przy tym pochwał, ale i napominając niektórych do poprawy zachowania.

Dziękując Mikołajowi za jego dar serca, obiecaliśmy, iż uśmiechem oraz codziennymi gestami miłości, naśladować będziemy Biskupa z Miry. Śnieżne, zapobiegliwe duszki nie zapomniały również o przygotowaniu smacznego poczęstunku dla naszego utrudzonego Gościa - ciepłe mleko i pyszne, własnoręcznie wypiekane pierniki - ulubiony przysmak Mikołaja - wywołały jego zadowolenie, a zarazem  zapewnienie, że dokładnie za rok ponownie odwiedzi naszą szkołę.

Organizatorzy