strona główna                                                                                                          


Wizyta
w Środowiskowym Domu Samopomocy
w Muchówce.

W odpowiedzi na zaproszenie pani Agaty Płaszczyk -  kierowniczki Środowiskowego Domu Samopomocy w Muchówce - 16 stycznia uczniowie naszej szkoły należący do zespołu folklorystycznego „Krakowiacy” udali się z wizytą do swoich starszych kolegów.

Wśród podopiecznych ŚDP w Muchówce są absolwenci naszej szkoły: Marek Tomaśko, Natalia Bijota, Agata Szorn. Możliwość spotkania się z nimi po kilku latach „rozłąki” wzbudziła ogromną radość w nas wszystkich, powitaniom nie było więc końca. „Krakowiacy” przedstawili gospodarzom swój program artystyczny związany ze świętami Bożego Narodzenia. Podopieczni Domu Samopomocy również podzielili się z nami swoimi umiejętnościami prezentując Jasełka. Następnie w ciepłej i serdecznej atmosferze wszyscy zebrani wspólnie wykonali kilka najbardziej lubianych kolęd i pastorałek.

Korzystając z okazji, postanowiliśmy zwiedzić gościnny budynek Domu Samopomocy. Pracownicy i podopieczni Domu oprowadzili nas po nim prezentując poszczególne pracownie terapeutyczne. Miłym akcentem był także poczęstunek przygotowany w tamtejszej pracowni gospodarstwa domowego: żurek i mnóstwo słodkości. Czas minął nam błyskawicznie i nieuchronnie nadszedł moment pożegnania. Naszym nowym przyjaciołom dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i zapraszamy w odwiedziny do nas.

Edyta Jędryczka