strona główna                                                                                                          RADOSNE ŚWIĘTOWANIE W BORKU

Tradycją Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bochni stało się organizowanie corocznych Pikników Rodzinnych w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku.  We współpracy z działającym przy Ośrodku Stowarzyszeniem „Kropla Dobroci” udaje się nam zgromadzić na jesiennym spotkaniu łącznie kilkaset osób: uczniów i wychowanków naszej placówki, ich rodziców, nauczycieli  i wychowawców, a także wielu zaprzyjaźnionych gości.  23 października 2014 roku spotkaliśmy się po raz siódmy.

Imprezę zaszczycili swą obecnością przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szefowie współpracujących z naszym Ośrodkiem instytucji  oraz organizacji społecznych (m. in. starosta Jacek Pająk, burmistrz Stefan Kolawiński, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni Elżbieta Paczyńska, Prezes Związku Osób Niepełnosprawnych Izydor Puścizna, skarbnik Starostwa - Jadwiga Szeląg, wójt gminy Rzezawa – Józef Słonina, kierownik WTZ Proszówki – Edward Firek i inni).

Wraz z nami przy gościnnie nakrytych stołach zasiedli podopieczni bocheńskiego Domu Pomocy Społecznej, Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek, a także uczniowie klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. Nie zabrakło również ogromnie pomocnych wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 w Bochni. Z zapałem uwijali się oni roznosząc wśród zebranych tace pełne pysznych ciast przygotowanych przez Rodziców naszych uczniów.

Pani Dyrektor Teresa Jaszczyńska uroczyście rozpoczęła spotkanie, po czym przed zebranymi wystąpił szkolny zespół „Krakowiacy”, porywając wszystkich zarówno żywiołowym tańcem, jak i ludowymi przyśpiewkami. Kolejnym punktem programu były występy karaoke; dla wykonawców również długo nie gasły brawa. Nasi przyjaciele z WTZ w Proszówkach zaprezentowali natomiast fragment spektaklu „Sny o wolności”, inspirowany historią życia i posługi św. Jana Pawła II,  który zdobył wyróżnienie podczas przeglądu „Gaudium” w Krakowie. Przedstawiono niezwykłe sceny w starannie dopracowanej aranżacji i choreografii. One także wzbudziły gorący aplauz i uznanie publiczności.

Po artystycznych przeżyciach przyszedł czas na integracyjne zabawy i rywalizację w ramach konkursów sportowych oraz plastycznych. Ich organizacją zajęła się młodzież z zaprzyjaźnionych bocheńskich szkół; jak widać na zdjęciach – walka była radosna i zacięta.

Podczas spotkania można było również podziwiać różnorodne w formie i treści prace plastyczne wykonane pod wspólnym hasłem „Jesień oczami dziecka”. Przygotowaną z nich wystawę oceniło Jury złożone z Gości i przedstawicieli Władz obecnych na Pikniku. Doceniono zarówno pomysłowość, różnorodność technik, staranność wykonania, jak i serce włożone w  zgromadzone dzieła. Obecnym na spotkaniu autorom prac wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.

Piknik Rodzinny to zawsze okazja do wspaniałej zabawy tanecznej. I tym razem w tany ruszyli zarówno uczniowie wraz z nauczycielami, jak i goście, a także rodzice. Pod wodzą wodzirejów barwny korowód długo wirował na sali. Na zmęczonych czekał jeszcze bigos Pana Stasia i pyszne kiełbaski.

Wspomnienia tego spotkania pozostaną z nami zapewne na długo, na szczęście kolejny Piknik – już za rok…

Organizatorzy