strona główna                                                                                                          


Nasza pierwsza wycieczka


 

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, klasa I-III (3P UZ) postanowiła16 września wyruszyć na pierwszą klasową wycieczkę.  Naszym celem był Park Miniatur oraz średniowieczna Warownia w Inwałdzie.

Na miejsce dotarliśmy stosunkowo wcześnie, gdy przepiękne obiekty – budowle z całego świata, a także najbardziej znane budynki polskie – tonęły jeszcze w porannej mgle. Nie przeszkodziło nam to zapoznać się z nimi bliżej, wiele z nich wzbudziło zachwyt całej gromadki.  Mnóstwo radości dostarczyły nam dostępne tam kolorowe karuzele, kolejki, plac zabaw; mogliśmy się poczuć jak prawdziwi rajdowcy!  Słoneczko uśmiechało się już do nas w pełni, gdy nadeszła kolej na zwiedzanie potężnej Warowni. Okazało się, że jej otoczenie zamieszkują… prawdziwe smoki. No, może nie do końca prawdziwe, ale ruchome, świecące i wydające przerażające odgłosy.  Największy z nich najpierw przemówił do nas i zionął najprawdziwszym ogniem, ale potem zaśpiewał, zatańczył i został naszym przyjacielem. Czas mijał nam błyskawicznie, z pewnością było tam jeszcze wiele miejsc, których nie zdołaliśmy obejrzeć.

Wyprawa dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i z pewnością możemy to miejsce polecić  naszym koleżankom i kolegom!

Agnieszka Skoczek