strona główna                                                                                                          


Między nami, wędkarzami…
V Zawody Wędkarskie Osób Niepełnosprawnych

 

Słoneczny i ciepły poranek 18 maja – wymarzona wręcz pogoda dla sympatyków wędkarstwa. Jedziemy więc pełni emocji na łowisko hodowlane do Drwini, by po raz kolejny stanąć w wędkarskim boju. Mamy nadzieję, iż rybki będą chętnie żerować, a zarazem zdobić haczyki naszych pięciu wędek. Jesteśmy co prawda, najmłodszą grupą zawodników - dla wielu z nas to wędkarski debiut, niemniej jednak  naszym atutem jest dobra współpraca całego zespołu. Wiemy też dużo o zwyczajach pływających mieszkańcach stawów, znamy ich kaprysy, zachcianki, mamy też przygotowane dla nich smaczne kąski. Łowimy więc świadomie, nie licząc ani na łut szczęścia, ani na pech ryby.

Równo o godzinie 9.30 po sygnale Start zarzucamy wędki i z entuzjazmem rozpoczynamy 3 godziny zabiegania o względy złotych i srebrnych karasi, poczciwych płotek, białych amurów, wybornych sumów, gigantycznych karpi, nieufnych sandaczy, no i oczywiście królewskich drapieżników - szczupaków. Fachowych wędkarskich rad oraz instruktażu udzielają nam zapaleni wędkarze. Na efekty nie musimy długo czekać, gdyż na naszych wędkach raz po raz pojawiają się ciekawe rybie okazy. Radości jest oczywiście co niemiara, a my – obficie nęcimy, nie szczędząc rybich frykasów- czerwonych robaczków, kukurydzy, kaszy i innych specjałów.

Sygnał zakończenia wędkarskich zmagań, nie oznacza jednak końca miłych przeżyć w tym dniu. Okazuje się bowiem, iż uczeń klasy VI Karol Sikora staje na zwycięskim podium zajmując II miejsce w rywalizacji indywidualnej a do jego rąk trafia fotel wędkarski oraz filtr do wody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni oraz Zarząd PZW Bochnia Miasto. Komisja sędziowska postanowiła również wyróżnić nagrodą rzeczową najmłodszego uczestnika zawodów Kacpra Szczygła - ucznia klasy III szkoły podstawowej. Wszyscy uczniowie za swoją aktywność otrzymali  upominki i dyplomy, a nasz Ośrodek został doposażona w sprzęt wędkarski. Pamiątkowy puchar będzie nam niewątpliwie przypominał nasze wędkarskie perypetie.

Elżbieta Włodek