strona główna                                                                                                          AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA
STRAŻNIKA WOJTUSIA

 

8 października 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z naszego Ośrodka uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Był to Interaktywny teatrzyk kukiełkowy pt: „Akademia bezpieczeństwa Strażnika Wojtusia”, przygotowany przez Straż Miejską w Bochni.

W niezwykle ciekawy sposób jeden ze strażników pan Robert Jawor przybliżył naszym uczniom jakże ważne zasady bezpiecznego poruszania i zachowania się zarówno na ulicy, jak i w codziennym życiu. Towarzyszyli nam w tym niezwykli bohaterowie, a najważniejszy z nich to Strażnik Wojtuś, który wprowadził wszystkich w tajniki służby Strażnika Miejskiego. Pozostali bohaterowie poprzez różne scenki zachęcali uczniów do stosowania zasad bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

W pamięci uczestników spotkania z pewnością zostanie wyrapowane przez prowadzącego hasło: „Pamiętaj koniecznie zachowuj się bezpiecznie” i zapewne będzie zawsze towarzyszyło.

Jedną z atrakcji podczas wizyty była możliwość zwiedzania centrum monitoringu Straży Miejskiej. Na wielkich monitorach mogliśmy obejrzeć… nawet zdjęcia naszej grupy zmierzającej na spotkanie.

Uwieńczeniem naszej wizyty było pamiątkowe zdjęcie zrobione z centrum monitoringu oraz dyplom udziału w niecodziennej lekcji bezpieczeństwa.

A.Skoczek
A.Piekarz