strona główna                                                                                                          


U
DANA INTEGRACJA

 

W dniu 1 grudnia, uczeń naszej szkoły Kacper Szczygieł wspólnie z uczniami z klasy 3a Podstawowej Szkoły Publicznej nr 2 w Bochni, wziął udział w konkursie, będącym częścią eventu promującego zdrowy styl życia pt. „Jedzmy witaminy, miejmy wesołe miny”.

Naszym wspólnym zadaniem było przygotowanie pomysłowego poczęstunku lub wesołych wytworów z zielonych owoców i warzyw. Na tą okoliczność przyrządziliśmy z Kacprem kilka smacznych a zarazem przyciągających uwagę dzieci potraw: wianuszek z zielonej galaretki z winogronami i kiwi, ciasteczka francuskie ze szpinakiem, krucho-drożdżowe roladki z brokułami, cannelloni nadziewane zielonym twarożkiem oraz napój z zielonej pietruszki.

Stanowiska  konkursowe wszystkich klas biorących udział w konkursie prezentowały się okazale i niezwykle oryginalnie, kusząc wręcz dzieci, by z ochotą posmakowały co nieco zdrowej żywności.

Zgromadzenie w jednym miejscu wielu okazów warzyw i owoców, pozwoliło wzbogacić wiedzę Kacpra o różnorodności świata roślin, jednocześnie bogactwo barw i aromatów, było niebywałą ucztą dla jego zmysłów. Integracja z grupą rówieśniczą zaowocowała nowymi przyjaźniami. Wspólny wysiłek dzieci został dostrzeżony i wysoko oceniony przez jury konkursowe.

Elżbieta Włodek