strona główna                                                                                                          


POŻEGNANIE KARNAWAŁU
w SOSW przy ulicy Stasiaka 1A

 

„Jak ostatki to ostatki, niech się trzęsą babskie zadki !”

 

Dnia 9 lutego, Samorząd Uczniowski pod kierunkiem wychowawców klas, zorganizował „spotkanie ostatkowe” dla całej społeczności szkolnej.

Były zabawy integracyjne i konkursy z nagrodami. Najwięcej emocji wzbudziła nauka tzw. „Belgijki” – wesołego tańca, wykonywanego do utworu "t Smidje" zespołu Laïs.

Z prezentacji multimedialnej, przedstawionej przez panią Agatę Staśto – Tabor, dowiedzieliśmy się dlaczego „dni zapustowe zwane są diabelskimi lub ostatkami”, czym jest ”mięsopust” oraz co pozostało z bogactwa dawnych obyczajów związanych z zakończeniem karnawału.

Nie zabrakło też tradycyjnych „faworków”, które przygotowali uczniowie ZSZ. Kucharze jak zwykle nie zawiedli. Ich przepyszny „chrust” zniknął w mgnieniu oka.

Dziękujemy przewodniczącej szkoły – Karolince Zielińskiej, za prowadzenie imprezy i nieoceniony wkład w zintegrowanie wszystkich uczestników, zarówno tych najmłodszych, jak i najstarszych. Zgodna i wesoła zabawa klas I-III SP, IV –VI SP, I – III gimnazjum i I – III ZSZ jest możliwa. Nie możemy się już doczekać kolejnej.

Klasa III G