strona główna                                                                                                          


ZOSTAŃ Z NAMI, MIKOŁAJU...


O tym, że wkrótce odwiedzi nas Święty Mikołaj, szeptano już w klasach już od jakiegoś czasu. Potem na szkolnym korytarzu pojawiło się ogłoszenie – list od Świętego – w którym uroczyście zapraszano grzeczne dzieci na spotkanie 4 grudnia, na szkolnej świetlicy.

Wreszcie nadszedł ten wyznaczony dzień i uczniowie ze szkoły przy ulicy Kazimierza Wielkiego oraz zaproszeni goście zebrali się i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie tego ważnego spotkania. Mijały chwile, nic się nie działo… i kiedy już emocje sięgały zenitu, przy dźwiękach piosenki Mikołaju, Mikołaju – odwiedź proszę nas… do sali wkroczył anielski chór. Byli to pomocnicy Świętego Mikołaja, którzy opowiedzieli zgromadzonym krótką historię dobrego Świętego, zaśpiewali wraz z dziećmi, a wreszcie przegonili diabły, usiłujące zakłócić spotkanie. Potem już – ku ogromnej radości oczekujących – rozległy się dzwoneczki i w drzwiach ukazał się Święty Mikołaj, a także stosy podarunków. Radości nie było końca, każdy z obecnych mógł z Nim zamienić słowo, a nawet zasiąść na kolanach Świętego.

Kiedy wszystkie oczekujące dłonie ściskały już prezenty, nadszedł czas pożegnania. Zostań z nami, Mikołaju – zaśpiewały anioły, ale na Świętego czekało jeszcze mnóstwo stęsknionych dzieciaków. Przed rozstaniem Święty Mikołaj obiecał, że jeśli będziemy grzeczni, odwiedzi nas jeszcze… Już za rok!

Pomocnicy Świętego Mikołaja