strona główna                                                                                                          POGODOWE ANOMALIE*
 

                Choć z wielką niecierpliwością w piątek 4 grudnia czekaliśmy na Tego - Mikluszowickiego Świętego Mikołaja - a zwłaszcza na aniołki, które Mu towarzyszą- dotarł On do nas dopiero we wtorek. Święty tłumaczył swoje spóźnienie tym, że nie ma śniegu a wiadomo po asfalcie sanie jadą dużo wolniej.

Ale, ale jak mówi przysłowie lepiej późno niż wcale, zwłaszcza, że Mikołaj był bardzo hojny. Dostaliśmy wielki worek słodyczy i owoców oraz bardzo dużo materiałów papierniczych, przyborów rysunkowych, zeszytów, pisaków, kredek oraz innych rzeczy, które na pewno wykorzystamy w codziennej nauce.

Otrzymane prezenty podzieliliśmy sprawiedliwie pomiędzy uczniów wszystkich klas.

Dziękujemy bardzo Św. Mikołajowi, wszystkim uczniom Gimnazjum w Mikluszowicach, którzy pomogli zebrać prezenty a szczególnie aniołkowi o imieniu Bożenka.

Obecna aura, to anomalia pogodowa i skutek ocieplenia klimatu. Pamiętajmy więc by dbać o środowisko naturalne np. nie spalać w piecach szkodliwych materiałów a wtedy pogoda będzie dla nas łaskawa i sanie ze św. Mikołajem po śniegu zawsze już dotrą do nas na czas.

*Anomalia – odchylenie od stanu normalnego.

Jerzy Jarosz