strona główna                                                                                                          


"KRAKOWIACY" Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU


W poniedziałek 7 grudnia działający w naszym Ośrodku zespół folklorystyczny „Krakowiacy” odwiedził przedszkole „Ochronka” prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek w Bochni. Chociaż był to występ przed bardzo młodą widownią, „Krakowiacy” starali się zaprezentować w pełni swoje umiejętności muzyczno – taneczne. Roztańczone i rozśpiewane pary z przytupem wykonały program artystyczny pod tytułem „Na krakowskim rynku”.

Dla przedszkolaków była to jedyna w swoim rodzaju okazja zobaczenia i posłuchania „na żywo” znanych i lubianych melodii naszego krakowskiego regionu. Dzieciaki mogły poznać charakterystyczne cechy poszczególnych tańców: krakowiaka, poloneza, oberka, polki. Trzeba przyznać, że wzbudziły one ogromne ich zainteresowanie, przedszkolaki z zachwytem i zapartym tchem oglądały barwne, taneczne przedstawienie.

Po występie na małych widzów czekała jeszcze niespodzianka: mieli oni możliwość oglądania i przymierzania poszczególnych elementów kolorowego stroju krakowskiego. To także były radosne chwile, wielu malców z pewnością chciałoby kiedyś zatańczyć jak nasi artyści.

Na zakończenie wspólnego spotkania członkowie zespołu złożyli na ręce siostry dyrektor Benity Bochenek życzenia Zdrowych i Spokojnych Świat Bożego Narodzenia oraz zaprosili przedszkolaków do naszego Ośrodka z rewizytą.

Joanna Góral