strona główna                                                                                                          


JESIEŃ ZŁOTEM MALOWANA

 

21 października 2015 roku w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku odbył się już po raz VIII Piknik Rodzinny, którego organizatorem był Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci”.

Już od lat spotkanie to gromadzi tłumy; i tym razem w pikniku wzięło udział ponad 400 osób. Ponieważ ma on charakter integracyjny, oprócz uczniów i ich rodziców we wspólnej zabawie uczestniczyli również zaproszeni goście: absolwenci naszego Ośrodka, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek, oraz 4 klasa integracyjna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.

Nie zabrakło licznych konkursów i zabaw przygotowanych dla wszystkich zgromadzonych. W ich organizacji pomagali wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 2 w Bochni.

Podczas pikniku odbył się również krótki przegląd twórczości artystycznej zaprzyjaźnionych placówek. Nasz zespół wokalno- instrumentalny zaprezentował koncert jesienny. Uczniowie wykonali znane i lubiane piosenki z akompaniamentem gitar, pianina, skrzypiec, instrumentów perkusyjnych. Do wspólnej zabawy włączyła się publiczność, która wspólnie z zespołem śpiewała znane piosenki: Smak i zapach pomarańczy, Nie mów tak, nie mów nie, Zuzanna, Zawsze Tam gdzie Ty, Ballada peruwiańska oraz Hej Bystra Woda. Najmłodsi uczniowie wspólnie z opiekunami odtańczyli ognisty Marsz Radetzky’ego.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek przedstawili kabaret pt. „Wilk u dentysty”, który wywołał długotrwałą owację i serdecznie rozbawił całą publiczność.

Wszyscy uczestnicy pikniku z podziwem oglądali wykonane przez naszych uczniów prace plastyczne o tematyce jesiennej eksponowane na wystawie.

Podczas pikniku został rozstrzygnięty także konkurs plastyczny pt.: JESIEŃ ZŁOTEM MALOWANA”. Bogatą ekspozycję prac oceniało jury w składzie: Stefan Kolawiński – Burmistrz Miasta Bochnia, Edward Firek – kierownik WTZ, Tomasz Sieczka – przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Maria Stachura - Prezes Związku Osób Niewidomych, Izydor Puścizna – Prezes Małopolskiego Związku Osób Niepełnosprawnych, Jacek Tyrka - Przewodniczący Rady Rodziców. Autorom wyróżnionych prac wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.

Warto wspomnieć, że nagrody w konkursie plastycznym oraz maskotki dla naszych uczniów ufundowali:
A&A Agencja Joanna Tkaczyk Joanna Parapura Spółka Jawna z Warszawy oraz firma IGLOO z Bochni.

Piknikowa środa upłynęła w radosnej i serdecznej atmosferze. Jak zawsze była to szczególna okazja do integracji podopiecznych naszego Ośrodka, ich rówieśników z zaprzyjaźnionych szkół, rodziców, pracowników, sponsorów, bocheńskich władz oraz całej lokalnej społeczności.

Autorzy wyróżnionych prac:

Agnieszka Malina  - zajęcia rewalidacyjne
Krystian Górka - nauczanie indywidualne
Patrycja Tyrka - nauczanie indywidualne
Mariusz Madej - kl. III PdP
Przedszkole - oddział I
Przedszkole - oddział II
Klasa V-VI SP - wych. A. Piekarz
Klasa I-III PdP - wych. E. Wolsza

Joanna Góral