strona główna                                                                                                          


W LICEUM PLASTYCZNYM I NIE TYLKO...

 

            Po raz kolejny w tym roku szkolnym klasa 6PUZ odwiedziła pracownie Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu w ramach zajęć z arteterapii. Tym razem uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli z gliny podarunki na dzień Matki, który już niebawem. Każdy robił to misternie i na miarę swoich możliwości, pod bacznym okiem profesjonalisty i naszego opiekuna pana Henryka Kopańczyka. Po pracochłonnych zajęciach ceramicznych przenieśliśmy się do pracowni tkactwa, gdzie w spokoju oglądaliśmy, dotykaliśmy i próbowaliśmy przewlekać różnobarwne włóczki na ogromnych krosnach. To miejsce urzekło nas przede wszystkim niezwykłą kolorystyką, różnorodnością materiałów oraz bogactwem pomysłów przeniesionych na tkaniny.

Mamy nadzieję, że już wkrótce odwiedzimy kolejne pracownie w Liceum. Może następnym razem nasi uczniowie choć przez chwilę staną się malarzami artystami.

Ale to nie był koniec atrakcji tego dnia. Po wyczerpującej pracy pojechaliśmy na wiśnicki zamek, by zasłużenie odpocząć w uroczym otoczeniu. Pogoda sprzyjała, więc mogliśmy podziwiać architekturę zabytku, ale i nacieszyć oczy soczystą wiosenną zielenią.

Pełni wrażeń i nieco zmęczeni wróciliśmy do codziennych obowiązków.

A.Piekarz