strona główna                                                                                                          


Z WIZYTĄ U... KRÓLEWNY ŚNIEŻKI


24 maja br. dzieci z klasy I-III szkoły podstawowej miały możliwość nawiązania nowych znajomości i ciekawego spędzenia przedpołudnia. Tego dnia byliśmy gośćmi rówieśników z SOSW
nr 3 w Krakowie.

Współorganizatorami spotkania byli studenci Uniwersytetu Pedagogicznego, którzy wraz z podopiecznymi krakowskiego Ośrodka przygotowali spektakl teatralnypt. „O królewnie Śnieżce”. Z olbrzymim zainteresowaniem oglądaliśmy wartko rozwijającą się akcję, aktorów w pięknych, bardzo pomysłowych strojach, ogromnie wczuwających się w swoje role. Dodatkowym atutem przedstawienia była piękna oprawa muzyczna. Cała widownia z zapałem włączała się we wspólny śpiew. Finałowa „Ona tańczy dla mnie” wyśpiewana przez księcia dla Śnieżki wprost porywała zebranych do tańca. Zaś po przedstawieniu mieliśmy jeszcze okazję przywitać się, dotknąć aktorów i wykonać z nimi pamiątkowe zdjęcie. To było naprawdę niezwykłe przeżycie.

Korzystając z okazji, zwiedziliśmy gościnny krakowski Ośrodek. Najbardziej podobały się nam ustawione na korytarzach stoły do gry w piłkarzyki i kompozycje kwiatowe w ozdobnych donicach. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy naszych nowych przyjaciół.

Agnieszka Skoczek