strona główna                                                                                                          ĆWICZYMY CELNY STRZAŁ


We wtorek, 20 października 2015 r., na strzelnicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, odbyła się
X Spartakiada Strzelecka Osób Niepełnosprawnych.

W zmaganiach sportowych wzięło udział siedem drużyn. Byli to podopieczni sześciu Warsztatów Terapii Zajęciowej z Małopolski oraz uczniowie naszego Ośrodka.

Do udziału w zawodach, już po raz drugi, zaprosił nas Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej z Proszówek, pan Edward Firek.

Reprezentantami naszej placówki byli uczniowie z klas: I GUZ oraz III PDP.

Każdy z zawodników oddał po 10 strzałów z karabinka pneumatycznego, do tarczy w odległości 10 metrów. Nad bezpieczeństwem sportowców oraz zachowaniem zasady fair play czuwali opiekunowie ogniska TKKF ,,Promień”, którzy udzielali również niezbędnego instruktażu.

Po zakończeniu zmagań sportowych, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do WTZ w Proszówkach, gdzie ugoszczono ich domową kuchnią: gorącym bigosem oraz pysznymi ciastami.

Nie mogło również zabraknąć dyskoteki integracyjnej, połączonej z zabawnymi konkursami.

Na zakończenie spotkania odbyło się ogłoszenie wyników sportowych zmagań oraz wręczenie zasłużonych dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych. Zwycięzcom gratulowali: Józef Mroczek - Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego, Elżbieta Paczyńska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, Stanisław Golonka - Prezes Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów, Edward Firek - Kierownik WTZ w Proszówkach.

Każdy zawodnik naszej drużyny zaprezentował prawdziwie sportową postawę, i choć nie zajęliśmy miejsca ,,na pudle”, wszyscy czuli się zwycięzcami.

Udział naszych uczniów w tego typu zawodach to doskonała okazja do doskonalenia ich rozwoju społecznego (hartu ducha, odporności na stres, koncentracji uwagi na zadaniu). To także możliwość lepszego poznania zasad funkcjonowania placówki aktywizacji zawodowej w Proszówkach, gdzie co roku trafiają absolwenci naszego Ośrodka.

Wszystkim strzelcom wyborowym z SOSW w Bochni serdecznie gratulujemy !!!

Elżbieta Wolsza
Elżbieta Włodek