strona główna                                                                                                          


POWITANIE JESIENI W ZOO

 

23 września 2015r klasa 1-3 SP z ul. Stasiaka 1A wybrała się do ZOO w Krakowie. Zobaczyliśmy tam m.in. bażanty, papugi, sowy, orły, wilki, strusie, borsuki, małpy, pawiany, wielbłądy, tygrysy, lwy, żyrafy oraz wiele innych zwierząt i ptaków.

Największą radość sprawiły nam uchatki, które potrafiły przybijać płetwami piątkę, słać całuski, a przede wszystkim popisywać się przed naszą grupą.

Niezapomniane wrażenia zrobiły na nas słonie, które zobaczyliśmy podczas karmienia przez swych trenerów.

Mieliśmy też możliwość bliskiego kontaktu z młodymi zwierzętami. Mogliśmy pogłaskać i nakarmić marchewką kucyki, kózki karłowate, lamy. Przyglądaliśmy się z bliska zabawnym świnkom wietnamskim, miniaturowym króliczkom czy mundżakom chińskim.

Pierwszy dzień jesieni był dla nas wyjątkowym i niezapomnianym dniem, obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę a przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nas wiele emocji. Niektórzy z nas byli w ZOO po raz pierwszy! 

W imieniu wszystkich uczestników wycieczki składamy serdeczne podziękowanie Dyrekcji ZOO , która wsparła organizację naszego wyjazdu.

Ewa Kozak