strona główna                                                                                                          


9. PIKNIK RODZINNY

„Nauczcie się kochać to,
co prawdziwe, dobre i piękne”
św. J.P. II

 

20 października 2016 roku w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku spotkaliśmy się po raz 9. na Pikniku Rodzinnym, którego organizatorem był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Kropla Dobroci” oraz Rada Rodziców.

Podczas imprezy zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szefowie współpracujących z naszym Ośrodkiem instytucji oraz organizacji społecznych.

Corocznie jesienne spotkanie integracyjne gromadzi kilkaset osób: uczniów  i wychowanków naszej placówki, ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej z Proszówek, pensjonariuszy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Bochni, oraz  uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni.

Tradycyjnie Piknik rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, którego dokonała Dyrektor Ośrodka mgr Teresa Jaszczyńska. W dalszej kolejności mogliśmy podziwiać występy artystyczne uczniów naszej placówki oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Brodzińskiego w Bochni. Wychowankowie naszej szkoły zaprezentowali program pt. „Taniec Czterech Pór Roku”, przygotowany pod kierownictwem pani mgr Ewy Kozak i pani Pauliny Maćkowskiej. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wystąpili z koncertem piosenek oraz pokazem baletowym. Publiczności bardzo podobały się występy wszystkich artystów za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po artystycznych prezentacjach przyszedł czas na konkurs plastyczny, pt. „W świecie wartości”. W tym roku prace plastyczne wykonywane były wspólnie z rodzicami i wychowawcami podczas pikniku, dzięki czemu wszyscy mogliśmy śledzić proces twórczy uczestników. Z podziwem można było oglądać efekty ekspresji plastycznej, w których rodzina, przyjaźń i miłość stanowiły najważniejsze wartości. Autorom prac wręczono dyplomy.

Piknik Rodzinny to również czas zabaw tanecznych i rywalizacji w konkurencjach sportowych. Ich organizacją zajęła się młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

Czwartek upłynął w serdecznej i miłej atmosferze. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy


galeria