strona główna                                                                                                          


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
 

„Głośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości (…). Czytając dziecku zaspokajamy wszystkiego jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne –
dając mu wiarę w siebie oraz narzędzie sukcesu na całe życie.”

Na podstawie książki Rossa Lampbella
„Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać swoje dziecko”

 

Dnia 4 kwietnia 2017 r. w budynku szkoły przy ul. Stasiaka, odbyła się impreza czytelnicza w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania przewodniej piosenki, powstałej z inicjatywy fundacji ABCXXI.

Następnie prowadzący przypomnieli wszystkim zebranym o niedawno obchodzonym Światowym Dniu Poezji. Zachęcali też uczniów do czytania wierszy, m.in. znakomitego poety Jana Brzechwy.

W przygotowanie tegorocznej akcji, włączyła się młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Specjalnie dla naszych wychowanków, przygotowali inscenizację wiersza pt. „Na straganie”.

Po przedstawieniu uczniowie z zaangażowaniem rozwiązywali przygotowane dla nich krzyżówki i rebusy, rozpoznawali za pomocą zmysłów owoce i warzywa, słuchali piosenek o „witaminkach”.

W przerwach między konkurencjami, koleżanka z klasy I ZSZ - Karolina Michałowska czytała wiersze o warzywach. Były wśród nich takie jak: „Pomidor”, „Chrzan”, „Arbuz”.

Dobór utworów nie był przypadkowy. To właśnie na dzień czwartego kwietnia przypada w kalendarzu świąt nietypowych święto marchewki. O konieczności jedzenia warzyw i owoców nikogo nie trzeba przekonywać, ale zawsze warto przypomnieć o zdrowym odżywianiu.

Na zakończenie uroczystości jury rozstrzygnęło konkurs plastyczny, pt. „Moje ulubione warzywo”. Jak się okazało największym powodzeniem cieszyła się marchewka. Czyżby z powodu jej święta? Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pyszne owoce. Furorę zrobiły także marchewkowe muffinny upieczone przez młodzież z Łapanowa.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu oraz za aktywny udział w akcji.

Organizatorzy


galeria