strona główna                                                                                                          

DZIEŃ DOBRYCH MANIER
w szkole przy ul. Stasiaka
 

„Grzeczność nie jest nauką łatwą, ani małą” - te słowa wypowiedziane przez Sędziego, jednego z bohaterów „Pana Tadeusza” jakże są prawdziwe dzisiaj, gdyż niezwykle trudno spotkać ludzi o nienagannych manierach.

Cóż, grzeczność to taka cecha, którą kształtuje się przez całe życie. Uczą jej nas nasi rodzice, nauczyciele, a potem doskonalimy ją w sobie sami. Wyraża ona umiejętność zachowania się w każdej sytuacji. Kultura osobista niewątpliwie jest nauką trudną, ponieważ składa się na nią wiele elementów np. ogłada towarzyska, umiejętność konwersacji, zachowanie się przy stole, wygląd zewnętrzny, poszanowanie godności człowieka, uprzejmość, życzliwość, uśmiech.

Stąd tak często w naszej szkole zajmujemy się tematem dobrego wychowania. W tym roku szkolnym naszym zmaganiom przyświecało hasło „ABC dobrego zachowania na co dzień”. Uroczyste spotkanie, które odbyło się 28 kwietnia 2017 r. i było podsumowaniem całorocznej pracy.

Rozpoczęliśmy je inscenizacją, na którą składały się między innymi wiersze Jana Brzechwy oraz krótkim przypomnieniem podstaw savoir vivre. Następnie rozpoczęła się część konkursowa. Przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się z zadaniami, które skrupulatnie sprawdzały i oceniały jurorki, pani Dyrektor Teresa Jaszczyńska i pani psycholog Bożena Gogola – Basińska. Uczniowie rozwiązywali test, dobierali stroje na różne okazje, wręczali kwiaty,  składali życzenia, rozwiązywali quizy i zagadki.

Zwycięzcami konkursu została klasa I – III ZSZ.

Grzeczne zachowanie kosztuje wiele wyrzeczeń, dlatego…
"Trzeba się długo uczyć, ażeby nie zbłądzić
I każdemu powinna uczciwość wyrządzić".

             Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

Przygotowanie uroczystości:
mgr Joanna Stano
mgr Beata Łącka – Fijołek
mgr Katarzyna Goryczka
mgr Agata Staśto - Tabor


galeria