strona główna                                                                                                          


X Spotkanie
z cyklu „Dzień Dobrego Wychowania”

„DOBRE SERCE PIĘKNYM CZYNI MNIE”
7 czerwca 2017 r.

 

Kolejne spotkanie z cyklu Dzień Dobrego Wychowania zostało przygotowane w formie przedstawienia teatralno-pantomimicznego z elementami alternatywnych form komunikacji pozawerbalnej.

Powitanie, krótki wstęp i… przedstawienie czas zacząć.

Głównym bohaterem opowieści był mały słonik, który urodził się z czarną łatą. Ta czarna łata stała się powodem jego wyśmiewania i braku akceptacji przez inne zwierzęta, szczególnie hieny. Postanowił zmienić swój los z pomącą starego Mamuta Bambidu. Tymczasem spotyka na swej drodze inne zwierzęta i wykazuje się wielkim sercem zwłaszcza dla żyrafy. Jego dobre serce sprawiło, że pozbył się poczucia, iż jest gorszy i brzydszy od innych. Nabrał pewności siebie i wrócił do domu z podniesionym czołem. Okazało się, wygląd nie ma znaczenia, a inni widzą nas przez pryzmat naszych dobrych i złych uczynków. Finałowa piosenka wywołała uśmiechy na twarzach wszystkich obecnych, a widownia próbowała śpiewać wspólnie z aktorami.

Spektaklowi towarzyszyły efekty specjalne, co dodatkowo podniosło jego wartość wizualną i sprawiło, że dzieci oglądały go z wielkim zaciekawieniem.

Aktorami na naszej scenie byli przedstawiciele prawie wszystkich klas. W tytułową role słonia Bombika wcieliła się Pani Dorota Frąckowiak. Przedstawienie przygotowały: Pani Dorota Frąckowiak i Pani Aneta Żelichowska. Piękną dekorację zainspirowaną daleką Afryką wykreowały Pani Izabela Dąbrowska-Pląder i Pani Agnieszka Szot.

Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, po którym wszyscy z uśmiechem opuścili nasz mini teatr.

 Dorota Frąckowiak


galeria