strona główna                                                                                                          


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
PIĘKNEGO CZYTANIA
"Spotkania z Książką 2017"

Dnia 23 br. marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Jana Matejki w Krakowie.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:
I kategoria: szkoły gimnazjalne i przysposabiające,
II kategoria: szkoły zawodowe.

Uczniowie czytali na głos przygotowany przez siebie fragment lektury zawierający opis i dialog. Ocenie podlegała technika czytania, środki artystycznego wyrazu oraz zachowanie regulaminowego czasu.

Nasz Ośrodek reprezentowali:
Martyna Kania z klasy II ZSZ z tekstem: Bruno Ferrero „Wiedziałeś o tym”,
Arkadiusz Piórecki
z klasy I gimnazjum, który czytał fragment książki Sally Nichols „Olivier i zeszyt z marzeniami”.

Obojgu uczestnikom serdecznie gratulujemy wyróżnień w swoich kategoriach, tym bardziej, że konkurencja w tym roku była bardzo silna i liczna.

Podczas pobytu w SOSW im. J. Matejki w Krakowie uczniowie mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności. Uczestniczyli także w nietypowej inscenizacji, zwanej Kamishibai. Jest to technika czytania, wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje książki w formie kart oraz drewnianą skrzynkę – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. 

W drodze powrotnej, po chwilach pełnych emocji, mogliśmy wreszcie odetchnąć, przystanąć na chwilę i spojrzeć na cudowne Wzgórze Wawelskie.

B. Łącka - Fijołek

 
galeria