strona główna                                                                                                          Z
KOLĘDĄ NA KRAKOWSKĄ NUTĘ

16.01.2017 r. członkowie zespołu folklorystycznego „Krakowiacy” odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Dąbrowie.

Uczniowie naszego Ośrodka zaprezentowali swoim młodszym kolegom program artystyczny zatytułowany „Z kolędą na krakowską nutę”. Poszczególne elementy programu zostały tak przygotowane i opracowane, aby dzieci przedszkolne mogły czynnie włączyć się do wspólnych występów. Z dużym entuzjazmem dzieciaki tańczyły z nami, śpiewały tradycyjne kolędy, prezentowały swoje własne pastorałki solo, z akompaniamentem akordeonu, gitary, pianina, okaryny, a nawet ukulele.

Nie obyło się również bez lekcji „krakowskiej tradycji”. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się jakie są różnice w wyglądzie stroju młodej krakowianki, krakowiaka oraz baby krakowskiej. 

Na zakończenie wizyty – jak to mamy już w zwyczaju – zaprosiliśmy malców do odtańczenia wspólnego tańca. Tym razem była to polka.

W imieniu „Krakowiaków” serdecznie dziękujemy pani dyr. Jadwidze Kluz za zaproszenie, a wszystkim paniom i dzieciom za tak serdeczne i miłe spotkanie.

Edyta Jędryczka


galeria