strona główna                                                                                                          


CZERWIEC - NA WAKACJE RUSZAĆ CZAS!


Kiedy w kalendarzu pojawia się czerwiec prawie każdy uczeń myśli już o wakacjach. W jego głowie pojawiają się pomysły gdzie jechać, co zobaczyć, jak odpocząć od codziennych szkolnych obowiązków?

By wyjść tym pomysłom naprzeciw 6 czerwca wczesnym popołudniem wybraliśmy się grupą 16 osobową na lekcje jakże inną niż w szkole. Grupie przewodziła pani Ula, a celem był Zamek w Niepołomicach. Ale tym razem w programie nie było tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim udział w lekcji przyrodniczej „Świat puszczy i łowów”. Taki temat zajęć wybrała dla nas pani Edyta, a przyklasnęła jej pani Bożena. No i pomysł okazał się wspaniały, bowiem nigdy dotąd nie widzieliśmy tylu wspaniałych okazów zwierząt i ptactwa zamieszkującego Puszczę Niepołomicką. Nie tylko oglądaliśmy, ale dzięki uprzejmości pani przewodnik mogliśmy dotknąć niektóre okazy oraz usłyszeć, jakie dźwięki wydają ptaki i zwierzęta. Aby sprawdzić, co zapamiętaliśmy pani kustosz zaproponowała nam dźwiękową zgadywankę. Większość odgadliśmy bezbłędnie. Obok zwierząt zamieszkujących nasze tereny widzieliśmy również zwierzęta, które w Polsce nie mieszkają: żyrafy, strusie oraz wiele innych mieszkający w Afryce, a także w innych częściach świata. Niektóre okazy były ogromne i wzbudzały nie tylko podziw, ale i … strach.

Kiedy zmęczyliśmy się już tym oglądaniem, słuchaniem, zwiedzaniem, zgadywaniem… pani Edyta zaprosiła nas na lody pod parasolkami. Każdy wybierał smak jaki lubi. Panie bez problemu odgadywały smaki naszych lodów - bo widać je było na umorusanych buziach. Po lodach był park, zabawy i tańce przy dźwiękach muzyki, a potem ciastka i oczywiście napoje, bo było bardzo, bardzo gorąco. Zmęczeni z radością wsiedliśmy do szkolnego busa i wróciliśmy wszyscy do internatu na pyszną kolację

Artykuł z panią Edytą redagowali:
Beata, Agnieszka, Agata, Nikola, Kamil,
Karol, Marysia, Klaudia, Patrycja, Dawid,
Karol, Tomek, Justyna.


galeria