strona główna                                                                                                          


ANIOŁY ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH...

 

Niespełna dwa miesiące temu zakończył się współfinansowany ze środków PFRON kompleksowy remont wraz z dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych sanitariatów w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego, a już na uczniów oraz nauczycieli powracających z ferii czekała kolejna niespodzianka. Parter budynku przy ul. Stasiaka 1A zyskał nowy blask.

To wszystko za sprawą Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych, którego członkowie wykonali nieodpłatnie prace budowlane oraz pozyskali sponsorów na potrzebne materiały m.in. farby, lakiery, wylewki samopoziomujące i wykładzinę przemysłową.

Śmiało można powiedzieć, że obecnie to niezwykle rzadko spotykana forma filantropii, a jednocześnie znakomity przykład dla innych… Nie byłoby to możliwe bez otwartości na potrzeby innych, zaangażowania i wreszcie wielkiego serca siedmiu fachowców budowlanych, którzy zupełnie za darmo przez dwa weekendy pracowali od rana do późnego wieczora przy remoncie – Nawet zapomnieliśmy o alarmie, który włączył się o godzinie dwudziestej. Gdy usłyszeliśmy syrenę, zdaliśmy sobie sprawę, że jest chyba trochę późno – mówi Mariusz Pilarski, inicjator akcji.

Członkowie Stowarzyszenia, które wykonywało prace to właściciele firm budowlanych, rzeczoznawcy i egzaminatorzy… wszyscy bardzo pozytywnie zakręceni, bo jak inaczej można nazwać osoby, które swój wolny czas oraz umiejętności ofiarują innym nie oczekując nic w zamian.

W tym przypadku – anioły robót wykończeniowych to: Edward Dróżdż, Dariusz Smulski,  Tomasz Kita, Sławomir Przygodzki, Radosław Saramak, Marek Surmacz i Mariusz Pilarski.

Sponsorzy materiałów to m.in.: RIGIPS, MAPEI, ATLAS, FORBO FLOORING POLSKA i LAKMA.

(JT)


galeria