strona główna                                                                                                          


KRAKOWIACY W SIEROSŁAWICACH

„Przyjaźń jest największym darem,
którego się nie sprzedaje,
przyjaźni się nie kupuje tylko ofiaruje”

21 listopada w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Sierosławicach obchodzono Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak co roku, również nasi uczniowie uczestniczyli w tym niezwykłym, lecz jakże sympatycznym święcie.

Zespół folklorystyczny „Krakowiacy” jako pierwszy zaprezentował swój program przed licznie zgromadzoną widownią. Nasz zapał i pasję do śpiewania z pewnością było słychać w całej szkole.

Obok nas na szkolnej scenie zaprezentowali swoje umiejętności uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Gruszowa. Podopieczni ŚDS przygotowali krótkie, humorystyczne przedstawienie na temat ulubionych bajek dla dzieci.

Oczywiście również uczniowie szkoły w Sierosławicach przygotowali ciekawy program. W ich wykonaniu scenki o dobrym zachowaniu przeplatane były piosenkami o przyjaźni i życzliwości. Nie zabrakło też tańców żywiołowo przedstawionych przez liczną grupę przedszkolaków.

Po części artystycznej wszyscy goście zostali ugoszczeni słodkościami i pysznym domowym ciastem.

Dziękujemy uczniom, dyrekcji oraz nauczycielom szkoły w Sierosławicach za – jak zawsze – niezwykle serdeczne przyjęcie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Wyjazd do Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Sierosławicach został sfinansowany ze stypendium, które zespół „Krakowiacy” otrzymał z bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży Auxilium.

Edyta Jędryczka


galeria