strona główna                                                                                                          


WIGILIA W INTERNACIE

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych.
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, Maleńka Przyszła Miłość.

Maleńka Miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości Maleńkiej.

Porzućmy zło przestańmy złem się bawić.
I czystą łzą spróbujmy serce zbawić.
Już nadszedł czas już Dziecię się zbudziło.
A razem z Nim, Maleńka Przyszła Miłość.

"Jest taki dzień, taki ciepły choć grudniowy..." wyjątkowo szybko minął rok i nadszedł okres przygotowania oraz oczekiwania na najpiękniejsze Święta w tradycji chrześcijańskiej - Święta Bożego Narodzenia. Czas niepowtarzalny, wypełniony spotkaniami w gronie najbliższych, ciepłymi życzenia płynącymi z serca, obrazem Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku, zapachem choinki, domowego piernika czy dźwiękami kolęd.

Jak co roku, mieszkańcy internatu wraz z wychowawcami przez cały listopad i początek grudnia przygotowywali jasełka o narodzeniu Pana Jezusa, by 15 grudnia  2016 r. wspólnie z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, Panią Kierownik i Panem Wicedyrektorem przeżyć Wieczór Wigilijny.

Nastrojową kolędą śpiewaną przy akompaniamencie gitary i akordeonu młodzi aktorzy wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Gra świateł, wspaniale zaprezentowane role postaci związanych z Narodzeniem Bożej Dzieciny i współczesne wiersze, blask choinkowych lampek oraz dźwięki kolęd i pastorałek sprawiły, że zapragnęliśmy, by święta trwały cały rok, by pokój i miłość wypełniły nasze serca. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania i słowa pochwały dla młodzieży, która przygotowała część artystyczną.

Wprowadzeni w nastrój wigilijny, łamiąc opłatek, złożyliśmy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, by później zasiąść do stołu. Załoga kuchni jak zwykle spisała się na medal, pyszny, tradycyjny barszcz z uszkami i wyśmienita ryba, o kolejny krok przybliżyły nas do zbliżającego się, świętego czasu przyjścia Jezusa. A na deser?... oczywiście słodko i pysznie.

I na zakończenie... co znajdują grzeczne dzieci pod choinką? PREZENTY. U nas też ich nie zabrakło... były paczki świąteczne dla każdego mieszkańca internatu i dla Pani Kierownik, która dzielnie sporządzała dokumentację fotograficzną tego niezapomnianego czasu. Chyba większość z nas nie może doczekać się kolejnego roku, by znów przeżyć okres przygotowań bożonarodzeniowych.

W tym miejscu składamy wszystkim najpiękniejsze życzenia świąteczne, niech ten czas będzie dla Was niezapomnianym zbliżaniem się do tajemnicy Narodzenia Boga-Człowieka, niech w każdym sercu nie zabraknie miłości i pokoju, by dobro ofiarowane innym, wróciło do nas w Nowym Roku w obfitości łask od Bożej Dzieciny. Wesołych Świąt i Do Siego Roku!

(K.S)


galeria