strona główna                                                                                                          


VII ZAWODY WĘDKARSKIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
 

Przedpołudniowe godziny ostatniego dnia maja. Energiczne podmuchy wiatru i złowrogie chmury zwiastują nadciągającą burzę. Mimo, iż pogoda w tym dniu nie rozpieszcza, na Stawy Hodowlane w Drwini, przybywa blisko 120 osób z niepełnosprawnością z różnych zakątków Małopolski, by oddać się wędkarskiej pasji.

------------------------------------------------------------------------

Na 35 stanowiskach wędkarskich, zawodnicy z optymizmem rywalizowali w kategorii: najwyższa waga złowionych ryb. Nasz Ośrodek reprezentowany był przez uczniów gimnazjum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Z silnym wiatrem, plączącymi się żyłkami oraz zrywanymi przez ładnego suma haczykami, zmagali się: Mateusz Kwinta, Arkadiusz Piórecki, Martyna Kania, Tomasz Skowronek oraz Karol Sikora. Pozostali uczniowie  znakomicie wspierali poczynania naszych wędkarzy, pomagając wabić i utrzymać ryby jak najdłużej w polu nęcenia. Niestety, brań i wyciąganych ryb podczas tegorocznych zawodów było bardzo niewiele i większość zawodników (również nasza drużyna) oddawała puste sieci.

Gromkimi brawami nagrodziliśmy wyborowych wędkarzy z WTZ w Proszówkach, Domu Dziecka w Bochni oraz WTZ w Łyszkowicach, którzy pomimo niesprzyjających warunków złowili ładne sztuki i stanęli na zwycięskim podium.

 Serdecznie dziękujemy Organizatorom oraz Sponsorom VII Zawodów Wędkarskich za zaproszenie do udziału w spotkaniu oraz wspaniałe przeżycia, których mogli doświadczyć uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

Elżbieta Włodek

 
galeria