strona główna                                                                                                          

10. PIKNIK RODZINNY
 

Piękna pogoda, ciepłe promienie jesiennego słońca i dobry humor to świetny dodatek do przepisu na udany dzień spędzony bez zajęć w szkole, za to w gronie rówieśników i najbliższych. Taki wyjątkowy czas, każdego roku w październiku mają uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni.

18 października 2017 roku w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku już po raz 10 odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorami tej imprezy jak co roku był nasz ośrodek i działające przy placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” oraz Rada Rodziców. Tradycyjnie Piknik rozpoczęła Dyrektor Ośrodka mgr Teresa Jaszczyńska od powitania zaproszonych gości oraz wszystkich naszych uczniów i ich rodzin, absolwentów ośrodka, a także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, szefowie współpracujących z naszym Ośrodkiem instytucji oraz organizacji społecznych.

Kolejnym punktem imprezy była prezentacja programu artystycznego, który zachwycił publiczność, a występujący zebrali gromkie brawa. Przygotowana przez wychowanków internatu lista znanych i lubianych przebojów sprawiła, iż cała sala śpiewała piosenkę „Przez twe oczy zielone…”. Nie mniejszy podziw wywołała Danuta Rinn, która pojawiał się na scenie… bo któż nie zna legendarnej piosenkarki i mocnego brzmienia „Gdzie Ci mężczyźni”. Następną atrakcją był występ tanecznego teamu dziewczęcego, który zaprezentował układ „Waka, waka” do piosenki Shakiry o takim samym tytule.

W tym dniu do uczniowskiej braci zostali przyjęci: Oliwier, Amelia, Robert, Michał, Katarzyna i Anna. Pasowani na uczniów naszego Ośrodka otrzymali pamiątkowe dyplomy, a starsi koledzy powitali ich wierszami i inscenizacją pt. „Piosenki na każdą okazję”

Wzorem lat ubiegłych w trakcie imprezy odbył się konkurs kreatywnego działania, którego myślą przewodnią było hasło „Żółte stwory i potwory”. Uczniowie i zaproszeni goście ochoczo i z duża inwencją twórczą pracowali w grupach wykorzystując przeróżne materiały, które w efekcie stały się zabawnymi stworami, wzbudzającymi zainteresowanie zarówno tych najmłodszych jak i starszych uczestników oraz obserwatorów zabawy. Jury konkursowe pod przewodnictwem Starosty Bocheńskiego p. Ludwika Węgrzyna autorom najciekawszych prac przyznało wyróżnienia. Okolicznościowe dyplomy wręczył Wicestarosta Powiatu Bocheńskiego p. Józef Mroczek. Czas upłynął w miłej atmosferze zabaw tanecznych, malowniczych spacerów i sportowych zmagań w konkurencjach przygotowanych przez młodzież z Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Bochni.

Organizatorzy


galeria