strona główna                                                                                                          


DZIEŃ UŚMIECHU

 

Większość z nas już zapomniała o świętach i o prezentach, a tymczasem uczniowie SOSW przenieśli się ponownie na chwilę do bajkowej scenerii w Parku Św. Mikołaja w Zatorze.

19 stycznia, uczniowie klas V-VII oraz klasy I Szkoły Branżowej i kl. II ZSZ skorzystali z zaproszenia na zimową edycję wspaniałego wydarzenia o nazwie „Dzień Uśmiechu”. Po raz kolejny osoby niepełnosprawne, wychowankowie domów dziecka oraz podopieczni placówek opiekuńczych i wychowawczych spotkali się by wspólnie korzystać z zaproponowanych w tym dniu atrakcji. A było ich sporo. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, gdzie za wykonane prace zostali obdarowani upominkami. Obejrzeli film w kinie 3D, mogli korzystać z lodowiska i zjeżdżalni, dane im było spotkać św. Mikołaja w jego przytulnej chacie oraz obejrzeć wystawy o tematyce świątecznej i zimowej. Spacer Bajkową Ścieżką, w czasie którego uczniowie odwiedzali bohaterów kilkunastu opowieści miał wyjątkowy urok, a wszystko to dzięki tysiącom barwnych świateł, nastrojowej muzyce i zimowej aurze. Każdy uczestnik tego spotkania otrzymał pamiątkowy Certyfikat i pocztówkę od św. Mikołaja.

Po kilku godzinach spędzonych w Parku uczniowie chętnie wskoczyli do ciepłej Truskawki, która niczym wehikuł czasu przeniosła nas z powrotem do szkolnej rzeczywistości.

K.G.
J.J.


galeria