strona główna                                                                                                          


MŁODZI ARTYŚCI PODWÓJNIE NAGRODZENI

 

W ostatnim czasie uczniowie oddziału 5SPU wzięli udział w dwóch konkursach, w których otrzymali wyróżnienie.

Jeden z nich zorganizowany był przez Miejski Dom Kultury w Bochni i nosił tytuł  „ŚWIATŁO I MROK”. Uczniowie w ramach zajęć rozwijających kreatywność przez długi czas przygotowywali pracę plastyczną przedstawiającą miasto nocą, gdzie czerń rozświetlona została złotym brokatem.

Organizatorem drugiego konkursu było Miejskie Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” w Bochni, a jego tematyka ściśle wiązała się z przeżywanymi niedawno świętami Bożego Narodzenia. Tytuł „Eko - choinka” był doskonałą okazją do wykorzystania surowców naturalnych oraz wtórnych. Sklejkowe stolarskie odpady oraz zebrane jesienią kasztany i żołędzie pozwoliły na stworzenie kompozycji przestrzennej, która przyciągała uwagę.

Wkład i wysiłek oraz misterne wykonanie obu dzieł zostały docenione przez jury konkursowe. Wyróżnieni otrzymali nie tylko dyplomy, ale i łakocie i wiele ciekawych nagród rzeczowych.

Odniesiony sukces pozwolił uczniom uwierzyć we własne możliwości i niewątpliwie pobudzi ich do dalszego twórczego działania.

A.Piekarz


galeria