strona główna                                                                                                          


"KRAKOWIACY" NA DESKACH
TEATRU LUDOWEGO W KRAKOWIE

 

W piątkowy poranek 24 listopada z uśmiechem na twarzy, w radosnym nastroju, ubrani w barwne stroje regionalne wyruszyliśmy do krakowskiego Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

W tym dniu przedstawiliśmy program artystyczny „Na Krakowską nutę wczoraj i dziś” na I Festiwalu Uśmiechu i Radości „S’COOL SHOW”. Nasz muzyczny „spacer po Krakowie” rozpoczęli  Kuba i Oliwka, by w refrenie mógł powitać publiczność tanecznym krakowiakiem cały zespół. Później zaprezentowaliśmy wiązankę krakowiaków. Dalej w rytmie hip-hopu śpiewaliśmy:

Miasto Bochnia jest osadą małą.
Wiano świętej Kingi stało się jej strawą.
Król Kazimierz Wielki, co na rynku stoi
Wybudował świetność Bochni na (kopalni) Soli
”.

Tłumy na widowni pożegnaliśmy uroczystym polonezem.

W drugiej kategorii festiwalowej swoje umiejętności wokalne prezentował Kuba Nowakowski i Oliwia Jankowicz. Wykonali wspólnie hit Czerwonych Gitar „Kto za Tobą w szkole ganiał”.

Zespół folklorystyczny „Krakowiacy” zdobył I miejsce za piękne i barwne połączenie regionalnych tańców, piosenek oraz muzyki. Duet Kuby i Oliwii również został nagrodzony I miejscem za „ciekawy dialog wokalny z poczuciem humoru”.

Zmęczeni, ale zadowoleni i radośni wróciliśmy do Bochni.

Organizatorami festiwalu byli: SOSW nr 2 w Krakowie, Teatr Ludowy, Urząd Województwa Małopolskiego i Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Kształcenia Specjalnego.

Joanna Góral


galeria