strona główna                                                                                                          


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA


6 grudnia to w każdym roku dzień szczególny, wyczekiwany. Tego dnia dzieci – te małe, i te całkiem duże – wyczekują specjalnego Gościa, dobrego Świętego – który przychodzi z uśmiechem, ciepłym słowem i oczywiście – prezentem.

W naszym Ośrodku grzecznych dzieci nie brakuje, więc wizyta Świętego Mikołaja była bardzo spodziewana, ale uczniowie postanowili przywołać Go i zaprosić przygotowując specjalny program. Uśmiechnięte śnieżynki wirowały w tańcu, pani Zima podarowała świąteczną choinkę, wreszcie – przywołany piosenką wyśpiewaną tradycyjnie i przy użyciu metod AAC – pojawił się długo oczekiwany Święty Mikołaj. Wspierał go zastęp aniołków, skrzatów, a nawet roześmiany diabeł. Emocji było mnóstwo, ale w końcu każde dziecko otrzymało upragniony słodki podarunek. W tym szczególnym dniu nie zabrakło też innych gości – zgromadzone w szkolnej świetlicy dzieci odwiedził wicestarosta Józef Mroczek, który także obdarował wszystkich łakociami. Święty Mikołaj obiecał, że na pewno jeszcze do nas powróci, a my zobowiązaliśmy się zasłużyć na jego kolejną wizytę.

Serdecznie dziękujemy za uśmiech i zaangażowanie młodzieży z V Gimnazjum MCE w Bochni oraz niezastąpionemu panu Robertowi Jaworowi.

organizatorzy


galeria