strona główna                                                                                                          


WYCIECZKA DO KRAKOWA
 

W Krakowie nigdy nie jest nudno. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas V-VII SP oraz II Gimnazjum, którzy 15 grudnia wybrali się na wycieczkę do tego ciekawego miasta.

Głównym punktem programu było wyjście na Wieżę Mariacką. Uczniowie mieli do pokonania blisko 300 schodów. Wszyscy dzielnie się wspinali wiedząc, że czeka ich na górze nagroda - wysłuchanie hejnału mariackiego i możliwość zobaczenia z bliska strażaka, który o pełnej godzinie wygrywa znaną melodię na cztery strony świata. Wysiłek opłacił się. Uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z hejnalistą i mogli podziwiać naprawdę piękny widok rynku krakowskiego z wysokości 81metrów.

Spacer w Sukiennicach był okazją do przypomnienia sobie pochodzenia nazwy tego miejsca i rozmowy o jego dawnej handlowej funkcji, która również i dzisiaj ma miejsce, choć asortyment sprzedawanego towaru uległ nieco zmianie.

O tej porze roku Kraków jest już prawie gotowy do świąt, dlatego przyjemnie było podziwiać piękną choinkę na płycie Rynku Głównego oraz liczne dekoracje na ulicach i budynkach. Jeszcze bardziej wszyscy poczuli świąteczny nastrój przeglądając ofertę corocznych Targów Bożonarodzeniowych.

Wielu uczniów wyjeżdżało z Krakowa z postanowieniem, że wybiorą się tu ponownie przy najbliższej okazji.

K. Goryczka
E. Gajek


galeria