strona główna                                                                                                          

„Kocham książkę dlatego,
że wprowadza mnie
w mój własny świat,
że odkrywa we mnie bogactwa,
których nie przeczuwałem.”

Jarosław Iwaszkiewicz

„Cała Polska czyta dzieciom” to akcja społeczna organizowana przez Fundację ABC XXI, której celem jest wspieranie rozwoju emocjonalnego, społecznego i moralnego młodego pokolenia poprzez codzienne czytanie dzieciom. Nasza ośrodek bierze udział w tej akcji już dwunasty rok.

W dniu 29 marca 2019 r. w budynku przy ul. K. Wielkiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Cały świat pachnie wiosną – wiosna w poezji”.

Spotkanie przebiegało w wiosennej atmosferze za sprawą pięknej pogody za oknem, dekoracji, dźwięków utworów: „Wiosna” Vivaldiego” i „Spring Waltz” Fryderyka Chopina oraz symboli zwiastunów wiosny, które prezentowały poszczególne klasy. W krainę wiosny wprowadziła wszystkich prezentacja multimedialna ukazująca w zwolnionym tempie życie roślin.

Wiersze o wiośnie czytały panie: Aldona Wełna – nauczyciel z Zespołu Szkól nr 3 w Bochni, Agnieszka Miękina – mama Dominika (ucznia naszej szkoły), Anna Sadkowska i Aneta Bieżychudek, oraz Wróżki – wolontariuszki z Zespołu Szkół nr 3 – Karolina i Natalia.

Czytanie przeplatane było konkursami o tematyce wiosennej (zagadki, krzyżówka, zabawa wielozmysłowa). Wychowankowie i nauczyciele wzięli również udział w zabawie ruchowej w rytm piosenki „Maszeruje wiosna” oraz wspólnie śpiewali utwór pt. „Promyk słońca”.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali słodkie upominki.

Spotkanie przygotowały: Aneta Bieżychudek, Izabela Dąbrowska–Pląder, Anna Sadkowska, Agnieszka Szot, Aneta Żelichowska.

Aneta Żelichowska


galeria