strona główna                                                                                                          


"CAŁY ŚWIAT PACHNIE WIOSNĄ"
- "Cała Polska czyta dzieciom"

 

                O tym że czytanie książek niesie ze sobą szereg korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego zatem, temu przyjemnemu i rozwijającemu zajęciu poświęcamy tak mało czasu? Aby zachęcić wszystkich uczniów do systematycznego czytania, kolejny raz nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w wiosennej odsłonie.

"Opowiem Wam bajkę o tym, jak piękny jest świat wokół nas. Jak po deszczu mieni się siedmioma kolorami tęcza, jak las zieleni się różnymi odcieniami..., jak w ludzkich duszach i sercach gra muzyka." Tymi słowami rozpoczęło się nasze wspólne czytanie, które miało miejsce 1 kwietnia 2019 r. w budynku przy ul. Stasiaka.

                Tym razem wsłuchiwaliśmy się w poezje: Władysław Broniewskiego, Joanny Kulmowej, Adama Mickiewicza i Marii Konopnickiej czytane przez nauczycieli SOSW: Joannę Stano, Agnieszkę Szot, Annę Sadkowską i Anetę Bieżychudek, wolontariuszki z Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni - Karolinę i Natalię oraz Panią Barbarę Sządrowską z Biblioteki Pedagogicznej. Całość poprowadziła Pani Aneta Żelichowska. Dzieci z kl. I – III wraz z wychowawcą przygotowały interpretacje wiersza Jana Brzechwy "Przyjście wiosny", a dziewczynki z kl. V I VI w przebraniu wiosennych wróżek wprowadziły wszystkich w wesoły nastrój.

W trakcie spotkania uczniowie brali udział w  konkursach o tematyce wiosennej, w tle wyświetlano prezentację multimedialną ukazującą piękno natury wiosną a całość wzbogaciły nastrojowe melodie.

Spotkanie czytelnicze zakończył słodki poczęstunek.

Imprezę przygotowały: Aneta Żelichowska, Aneta Bieżychudek, Izabela Dąbrowska–Pląder, Anna Sadkowska i Agnieszka Szot.

AS


galeria