strona główna                                                                                                          


DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dnia 5 lutego, w szkole przy ul. Stasiaka, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Panie sprawujące opiekę nad Samorządem Uczniowskim, Katarzyna Goryczka i Anna Prokop, przeprowadziły z uczniami wszystkich grup wiekowych zajęcia, których celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Tematyka i dobór treści dostosowane były do wieku uczniów. Najmłodsi poznali dobre i złe postacie ze świata wirtualnego, czyli Sieciaki i Sieciuchy. Uczyli się jak odróżniać ich od siebie. Nieco starsi uczniowie, oglądając wybrane filmy z serii „Owce w sieci”, rozpoznawali zagrożenia i sami formułowali zasady bezpieczeństwa w Internecie. Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, które pomogły im zrozumieć jak bezpiecznie poruszać się online i jak chronić swoje dane. W trakcie spotkań uczniowie rozwiązywali rebusy, odgrywali scenki sytuacyjne, oglądali krótkie filmy.

Zajęcia pokazały, że uczniowie sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci, ale również potwierdziły, że konieczne jest podejmowanie  działań, które będą przypominały o zasadach bezpieczeństwa, ponieważ  technika ciągle się rozwija, a wraz z nią pozytywne i negatywne aspekty jej użytkowania.

 K.G i A.P


galeria