strona główna                                                                                                          


WYCIECZKA DO JAMNEJ

 

Mając na uwadze mijające lato i nadchodzącą jesień, jednocześnie korzystając z pięknej i słonecznej pogody grupa wychowanków internatu oraz oddziału rewalidacyjnego z SOSW przy ul. Kazimierza Wielkiego w dniu 20 wrzesień 2018 r., wyruszyła na swoisty rekonesans nowego, do tej pory niezbadanego przez nas terenu. Byliśmy niczym pionierzy odkrywający niezbadane miejsca, gotowi przeżyć nową, fascynującą przygodę. Wybór tym razem padł na okolice Jamnej. Miejscowość ta jest usytuowana w powiecie tarnowskim, gminie Zakliczyn, nieopodal rzeki Biała i Dunajec.

Teren kompleksu wypoczynkowego jest usytuowany troszkę na uboczu miejscowości, na szczycie malowniczej góry. Urzekł nas on swoim pięknem i spokojem. Infrastruktura jaką tu zastaliśmy idealnie koreluje z przyrodą oraz przeznaczeniem miejsca do wypoczynku, zabawy oraz poznawania w sposób pieszy czy rowerowy okolicy. Miłym zaskoczeniem były dla nas zwierzęta, które oswojone z turystami same zaczęły domagać się przekąsek oraz łakoci. Mimo tak wielu atrakcji, które oferuje kompleks wypoczynkowy pamiętaliśmy, że jesteśmy tu w jasnym określonym celu i wypełniliśmy go należycie. Spacerowaliśmy, zwiedzaliśmy rozpoznawaliśmy teren by móc stwierdzić, iż miejsce to nadaje się na wypoczynek, zabawę i turystykę oraz grillowanie. Miejsce to, co najważniejsze pomieści wszystkie dzieci naszej szkoły dlatego można planować kolejny nasz przyjazd już w większym gronie.

Zmęczeni lecz zadowoleni z wypełnionego zadania, udaliśmy się w drogę powrotną do ośrodka, by opowiedzieć o tak pięknym i bogatym w przeróżne atrakcje miejscu… miejscu, które znajduje się tuż obok nas.

Marcin Śmigla


galeria