strona główna                                                                                                          


NA WSZYSTKO JEST SPOSÓB...

Propagowanie wśród uczniów nawyków związanych z higieną rąk, to ważny cel realizowany na co dzień przez nauczycieli. Niestety, nie wszyscy uczniowie pamiętają, że czyste ręce - to zdrowia więcej.

Pani Anna Kita – bibliotekarz z Publicznej Biblioteki w Woli Nieszkowskiej, znalazła jednak doskonały sposób na to, by uczniowie byli z higieną rąk za pan brat. Z jej inicjatywy klasa 1-3 SPL oraz uczestnicy grupowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, wzięli w dniu 12 lutego udział w zajęciach profilaktycznych poświęconych higienie rąk. W tematykę zajęć Pani Ania wprowadziła uczniów czytając humorystyczne opowiadanie Renaty Piątkowskiej zatytułowane „Zarazki”. Po chwili pogadanki przeszliśmy do świetlicy, by przez jedną godzinę poczuć się jak w prawdziwej mydlarni. Każdy z nas dostał tarło, bazę glicerynową, mnóstwo aromatycznych dodatków- susz z kwiatów lawendy, płatków róż, przeróżnych ziół, ziarna kawy, płatki kokosu, cynamon, olejki zapachowe oraz całą gamę barwników, i z entuzjazmem przystąpiliśmy do nauki ręcznego wytwarzania mydła według sprawdzonej receptury Pani Ani, z domieszką własnej fantazji i uwzględnieniem preferencji własnych zmysłów.

Nasze wytwory okazały się bardzo oryginalne i przyciągały uwagę kolorystyką, zapachem, kształtem i wrażeniami dotykowymi. Na koniec jeszcze celofan i kokardka- i w ten oto sposób uzyskaliśmy gotowy, własnoręcznie wykonany drobiazg na zbliżające się walentynki. Do tego, co najważniejsze - na zawsze zapamiętamy, że brudne ręce, to chorób więcej.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Annie Kicie za ciekawe i pouczające zajęcia!

 Elżbieta Włodek


galeria