strona główna                                                                                                          

„MOTYLEK”
 

W przededniu kalendarzowej wiosny uczniowie oddziału 3SPU, wychowankowie przedszkola oraz uczestnicy grupowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej w Bochni.

Tym razem - wspólnie z Panią Barbarą Szołdrowską - skierowaliśmy naszą uwagę ku wiośnie i budzącym się z zimowego snu owadom. Wśród nich na pierwszym planie pojawiły się motyle. Korzystając ze zgromadzonych w bibliotece albumów przyrodniczych mieliśmy możliwość porównywania różnych gatunków motyli, a szczególnie ich wielkości, kształtu i ubarwienia.

Dla realizacji celów edukacyjnych Pani Barbara posłużyła się m.in. teatrem Kamishibai oraz opowieścią Nathalie Darge pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. Dzięki pięknym, orientalnym ilustracjom wykonanym przez Mandany Sadat poznaliśmy sympatyczną gąsienicę Kemushi, która wraz z kolejnymi porami roku przeobrażała się w pięknego, wielobarwnego motyla.

W końcowej części zajęć mogliśmy puścić nieco wodze fantazji i kreować okazałe motyle techniką origami.

Bardzo dziękujemy Pracownikom Biblioteki Pedagogicznej za tę kolejną, biblioteczną przygodę! Interakcyjny charakter zajęć łączący edukację z elementami zabawy i terapii pozwolił w aktywny i radosny sposób zdobywać uczniom i wychowankom nowe informacje i wiadomości o otaczającym świecie. .

 

Elżbieta Włodek


galeria