strona główna                                                                                                          

MIKOŁAJKI
NA WCZESNYM WSPOMAGANIU ROZWOJU DZIECKA

 

            6 grudnia to dzień niezwykły dla każdego, ale chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

            W tym roku absolwenci WWRD wystąpili dla swoich młodszych kolegów i koleżanek prezentując spektakl słowno-taneczny pt. "Historia Świętego Mikołaja". Uczniowie klasy 1-2-3 SP przenieśli nas w magiczny świat Świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszka, jak wygląda Jego dom, kto mu pomaga czytać listy od dzieci i pakować prezenty. Z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści, oglądając na żywo taniec aktorów na tle przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Po spektaklu powitaliśmy przybyłych gości z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Magia tego niezwykłego dnia polegała na tym, że to właśnie licealiści za sprawą Świętego Mikołaja przemienili się w jego pomocników i przynieśli ze sobą pudła i kosze pełne niespodzianek. Każde dziecko czy to samodzielnie, czy z pomocą rodzica mogło dokonać wyboru maskotki, przyborów plastycznych, słodyczy i mnóstwa innych prezentów. Po szaleństwie upominkowym nastąpiła zabawa integracyjna, która - gdyby nieubłagalny upływ czasu - z pewnością mogłaby trwać do późnych godzin wieczornych.

            Wszyscy obecni terapeuci, rodzice i dzieci objęte Wczesnym wspomaganiem rozwoju dziecka podziękowali gościom i zaprosili na kolejną wspólna zabawę.

A. K-M.


galeria