strona główna                                                                                                          


S
POTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

"Przyjechał Mikołaj do naszego miasta
szuka grzecznych dzieci - niespodzianki dla nich ma.
Lubi pić herbatkę przy kawałku ciasta,
więc Go zaprosimy - może nam coś da?!..."

 

            W czwartkowe przedpołudnie wszyscy uczniowie, zarówno ci najmłodsi, starsi oraz dorośli, z niecierpliwością czekali na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Rzeczywiście, 6 grudnia, jak co roku Mikołaj ma naprawdę mnóstwo pracy!

            W pierwszej kolejności nasz Gość spotkał się z uczniami w szkole przy ul. Stasiaka, gdzie każdemu osobiście wręczył przytulankę i słodki upominek. Następnie w magiczny sposób przeniósł się do budynku szkoły przy ul Kazimierza Wielkiego. Tam, serdecznie powitany przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, obdarował każde grzeczne dziecko prezentami.

W tym samym czasie w sali świetlicowej uczniowie klas 1-2-3 SP prezentowali wszystkim przybyłym spektakl słowno-taneczny pt. "Historia Świętego Mikołaja". Dowiedzieliśmy się, gdzie jest domek Mikołaja, w jaki sposób trafiają do niego nasze listy, ilu pomocników ma Święty Mikołaj i jak to się dzieje, że każde dziecko dostaje prezent o jakim marzy!

Kiedy uczniowie głośno zaśpiewali piosenkę "Witaj Święty Mikołaju, witaj dzisiaj pośród nas..." w drzwiach ukazała się postać wyczekiwanego Gościa. Troszkę zmęczony, ale szczęśliwy i radosny zasiadł Mikołaj na przygotowanym dla Niego fotelu i wraz z dzielnymi aniołkami i niesfornym diabełkiem, którzy - jak przystało na pomocników - dźwigali worki pełne prezentów, obdarował uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego podarunkami.

Dyrektor Teresa Jaszczyńska powitała przybyłych na spotkanie mikołajkowe gości, a wśród nich Wicestarostę Bocheńskiego Ryszarda Drożdżaka, który na wzór Świętego Mikołaja również obdarował wszystkich uczniów słodkimi upominkami.

Na zakończenie spotkania czekali niecierpliwi fotoreporterzy, dzięki którym każdy oddział klasowy, każdy uczeń indywidualnie, czy grupowo mógł pozować ze Święty Mikołajem i jego pomocnikami do pamiątkowych zdjęć.

            Obiecując wytrwać w dobrych postanowieniach do następnego spotkania ze Świętym Mikołajem, czyli za rok, uczniowie udali się ze swoimi prezentami do klas a Mikołaj na ulubioną "herbatkę przy kawałku ciasta".  

A. K-M.


galeria