strona główna                                                                                                          

PRZEDSZKOLAKI
ŚWIĘTUJĄ 100. ROCZNICĘ
ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

         Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli.

         Na zajęciach poprzedzających obchody Święta Niepodległości rozmawialiśmy o Polsce. Przedszkolaki zaznajomiły się z wierszem Czesława Janczarskiego ,,Co to jest Polska”, rozpoznawały i nazywały symbole narodowe, uczyły się znaczenia barw narodowych, wykonywały flagi z papieru oraz układały godło z elementów. Dzieci poznawały również sylwetki znanych Polaków na ilustracjach, a także zabytki charakterystyczne dla wybranych miast Polski.

         W dniu 9 listopada pracownicy przedszkola wraz z przedszkolakami uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie przy akompaniamencie gitary i innych instrumentów muzycznych rozbrzmiewały patriotyczne pieśni: „Przybyli ułani pod okienko”, „Szare Szeregi”, „Legiony”,O mój rozmarynie”,Maszerują strzelcy” oraz wiele innych.

Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych Małych Polaków”.

Małgorzata B.
Beata T.
Agata C.
Elżbieta G.


galeria