strona główna                                                                                                          

"Oto zwiastuję wam  radość wielką,
która będzie udziałem całego narodu:
dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz, Pan."

Łk 2,10-11

 

Kolejny rok za nami, kolejny dzień i święta. Jednak choinka wiecznie zielona, pstrokata i uśmiechnięta. Sceneria miasta Betlejem, migoczą gwiazdy na niebie. W stajence dzieciątko małe uśmiecha się właśnie do Ciebie.

            Tymi słowami można opisać to, co wydarzyło się 20 grudnia 2018 r. w internacie ośrodka szkolno - wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego w Bochni. W przede dniu nadchodzącego Bożego Narodzenia wychowankowie wraz z wychowawcami kolejny już raz przygotowali artystyczną interpretację narodzin Pana. Każdy włączył się w przygotowania do tego wyjątkowego i niepowtarzalnego wieczoru w naszej społeczności. Dzieci i młodzież przygotowała jasełka i dekorację sal. Pracownicy ośrodka wyruszyli na poszukiwanie choinki zaś szef kuchni wraz z załogą przygotowali wykwintne dania i pachnące świętami ciasta. Każdy wiedział co robić, by w czwartkowy wieczór narodziła się w naszych sercach Boża Dziecina, a radość i serdeczność gościła pośród wszystkich, zarówno mieszkańców jak i przybyłych gości. Tak też się stało…

            Ten czarowny wieczór rozpoczęliśmy jasełkami, by jeszcze raz pójść do stajenki powitać Zbawcę i zaśpiewać gloria in excelsis deo. Po odmówieniu modlitwy oraz życzeniach wypowiedzianych przy łamaniu opłatka, goście oraz gospodarze uroczystości, usiedli przy jednym stole do wieczerzy wigilijnej i kolędowania. Wspólny śpiew oraz chęć niesienia dobrej nowiny potęgowały naszą radość oraz rodzinną atmosferę do późnych godzin wieczornych. Gdy kolędy już umilkły, a ostatni goście rozeszli się do domów, usiedliśmy w blasku iskrzącej się choinki by zgłębić historię Trzech Króli zmierzających do Betlejem.

            Cały ten wieczór przebiegał w ciepłej, serdecznej atmosferze, w której wszyscy mogliśmy poczuć świąteczny nastrój.

 

Marcin Śmigla


galeria