strona główna                                                                                                          


 

SŁODKIE CZARY
 

4 kwietnia, korzystając z prawdziwie wiosennej już pogody, grupa uczniów młodszych i starszych na co dzień uczących się w szkole przy ul. Kazimierza Wielkiego postanowiła odwiedzić piękny, stary Kraków. Towarzyszyły nam Ula i Zuzia, zwykle odbywające zajęcia w domu.

Tym razem naszym celem był nie tylko krakowski Rynek, chociaż spaceru wokół Sukiennic oczywiście nie mogliśmy sobie odmówić. Pokrzepieni wspólnym drugim śniadaniem w zaciszu Mc Donalda podążyliśmy żwawo w kierunku prawdziwie magicznego miejsca – najmniejszej na świecie Fabryki Cukierków Ciu Ciu Cukier Artist. Mieliśmy tam możliwość prześledzić cały proces powstawania i produkcji niepowtarzalnych – i oczywiście pysznych – cukierków. Na naszych oczach z karmelowej rozgrzanej masy powstawały przedziwne kombinacje smaków i kolorów, sprawnie formowane w odpowiednie kształty. Z potężnego, sześciokilogramowego batona w niezwykły sposób wyczarowano drobne cukierki z misternym wzorem wewnątrz! Oczarowani i zapatrzeni, cierpliwie wyczekiwaliśmy chwili, gdy wreszcie mogliśmy spróbować pachnących i jeszcze ciepłych – małych dzieł sztuki. Na pożegnanie otrzymaliśmy jeszcze paczuszki ze słodkościami J.
Starego Krakowa nigdy dość, więc przespacerowaliśmy się także pod okno papieskie na Franciszkańskiej, gdzie była chwila na refleksje i podsumowania; a potem już trzeba było wracać…

W drodze powrotnej snuliśmy już plany kolejnej wyprawy.

A.S.


galeria