strona główna                                                                                                          


WYCIECZKA SZKOLNA
- ZABAWA I EDUKACJA

 

Dnia 14 lutego, uczniowie klasy IV-V ze szkoły przy ul. Stasiaka uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które odbyły się dzięki uprzejmości restauracji Dominium z Galerii Krakowskiej. Dzieci dowiedziały się, jak i z czego powstaje pizza, a także skąd pochodzi.  Miały możliwość obejrzenia procesu jej przygotowywania i wypieku w specjalnym piecu. Największą radość sprawiła im jednak degustacja pizzy z różnymi dodatkami.

To nie był koniec atrakcji.

Tego dnia uczniowie odwiedzili także wyjątkową wystawę, która znajduje się w głównym budynku starego Dworca PKP. History Land to ekspozycja zbudowana z ponad miliona klocków Lego i stanowi interaktywną podróż przez historię Polski i Polaków. Podczas zwiedzania zobaczyliśmy, m.in. osadę w Biskupinie, Drzwi Gnieźnieńskie, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha, pola Grunwaldu, okręt Św. Jerzego, Kościół Mariacki, Sukiennice i wiele, wiele innych historycznych pamiątek. Wystawa pełna jest niesamowitych atrakcji multimedialnych i umożliwia poznanie wszystkimi zmysłami, najważniejszych  momentów z dziejów naszego kraju.

Wycieczka szkolna to znakomita okazja nie tylko do zabawy, ale jak się okazało także do nauki. Ten wyjazd był niezwykle atrakcyjną lekcją.

B. Ł - F


galeria