strona główna                                                                                                          

SPOSÓB NA PONIEDZIAŁEK


Nikt z nas nie lubi poniedziałków. Jest jednak inaczej, gdy można ten dzień zacząć od bardzo ciekawych zajęć w bocheńskiej Bibliotece Pedagogicznej. W bieżącym roku szkolnym uczniowie oddziałów 1 PDP i 2 PDP uczestniczą w cyklu warsztatów, prowadzonych przez Panią Barbarę Szołdrowską. Po spotkaniach poświęconych bogactwu ptasiego świata i sztuce kaligrafii, 17 lutego 2020 r. przyszedł czas na zmierzenie się z trudnym tematem dotyczącym emocji.

Uczniowie mieli możliwość nazwania i opisania uczuć towarzyszących im w różnych sytuacjach. Wspólnie dyskutowali o sposobach radzenia sobie z tymi, które są trudniejsze, a wysłuchanie przygotowanej przez Panią Bibliotekarkę bajki terapeutycznej upewniło ich, że czułość, miłość, bliskość i zrozumienie warto okazywać sobie przez cały rok. Na zakończenie spotkania, każdy z uczestników malując stworki – emocje, identyfikował wrażenia z kojarzącą się z nią barwą.

Dziękując za wartościowe zajęcia, myślami jesteśmy już przy kolejnych, na które umówiliśmy się z Panią Basią na 9 marca 2020 r.

E. Wolsza


galeria